Έναρξη – Αγιασμός νέας σχολικής χρονιάς 2018-2019

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΓΕΛ Ρόδου εύχεται στους γονείς και στους μαθητές καλή σχολική χρονιά.

Οι εγγραφές των μαθητών για το νέο σχολικό έτος συνεχίζονται καθημερινά στο σχολείο μας από τις 08:00 έως τις 13:00.

Οι γονείς - κηδεμόνες των μαθητών που δεν έχουν πραγματοποιήσει ακόμα την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής, οφείλουν να κάνουν την αίτηση έως τις 9 Σεπτεμβρίου και ώρα 24:00 μέσω της εφαρμογής, στο:

Την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018 στις 09:30, θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του Λυκείου μας ο κοινός αγιασμός του 2ου ΓΕΛ Ρόδου – «Καζουλλείου» και του 4ου Γυμνασίου Ρόδου – «Καζουλλείου» για την έναρξη του νέου σχολικού έτους.

Την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου οι μαθητές θα προσέλθουν στις 08:00 για την παραλαβή των βιβλίων. Αμέσως μετά, θα πραγματοποιηθεί η πρώτη άσκηση σεισμού του σχολείου, με σκοπό την εξάσκηση στην ασφαλή και γρήγορη εκκένωση του σχολείου σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!