Την Πέμπτη 17/05/2018 έλαβαν μέρος οι μαθητές του 2ου ΓΕΛ Ρόδου Κυπριώτη Αγγελική ,Μάγκου Φιλίτσα, Μακρή Σολάνζ ,Παναγιώτου Αποστόλης, Πιρπερή Κατερίνα, Ποικιλίδης Παναγιώτης, Σαρικά Σαββίνα, Σαρίκος Θεόδωρος, Σκιαδά Καθολική, Σουλιτζής Ευάγγελος, Χριστοφοράκη Βασιλική-Αννα με τη συνοδεία των υπεύθυνων καθηγητών κ.Χρήστο Ηρακλείδη και κ Ε.Σταματάρου,στην ημερίδα παρουσίασης των Δημιουργικών Εργασιών σχετικές με τα μαθηματικά των Γενικών Λυκείων της Ρόδου με αφορμή το έτος μαθηματικών του 2018.Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΓΕΛ Ροδου και την γενική επιμέλεια είχε ο Σχολικός Σύμβουλος Ν. Δωδεκανήσου κ. Καραγιάννης Ιωάννης. Στην ημερίδα έλαβαν μέρος 8 ΓΕ.Λ. της Ρόδου, 15 εκπαιδευτικοί και περισσότεροι από 60 μαθητές με συνολικά 19 Δημιουργικές Εργασίες.Ακολούθησε συζήτηση για ανατροφοδότηση των διδακτικών προσεγγίσεων μέσω των Δ.Ε..

123456        1234567