Από τις 16 έως τις 29 Μαρτίου οι αιτήσεις για συμμετοχή στις Πανελλαδικές

Όπως προβλέπεται από τη νομοθεσία, όλοι οι υποψήφιοι για συμμετοχή στις Πανελλαδικές εξετάσεις του 2018 των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ), για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους Αίτηση-Δήλωση υποψηφιότητας συμμετοχής στις εξετάσεις αυτές. Η προθεσμία ορίζεται από την Παρασκευή 16 ως και την Πέμπτη 29 Μαρτίου για όλους τους υποψηφίους που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις των Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ). Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι αποκλειστική και μετά την παρέλευσή της δεν γίνεται δεκτή καμία Αίτηση-Δήλωση.

Για την εγκύκλιο πατήστε εδώ

Για το Υπόδειγμα Αίτησης πατήστε εδώ

Πανελλήνιος μαθητικός διαγωνισμός Φυσικής "Αριστοτέλης'' 2018

Το Σάββατο 10 Μαρτίου 2018 θα πραγματοποιηθεί στο 2ο ΓΕΛ Ρόδου «Καζούλλειο» ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου και Γυμνασίου «Αριστοτέλης».

Παρακαλούνται οι μαθητές που έχουν δηλώσει συμμετοχή στον διαγωνισμό, να προσέλθουν στο σχολείο στις 09:00.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ

Τετάρτη 24 Ιανουαρίου μετά την 4η διδακτική ώρα στις 11:20 πμ, οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το σχολείο και θα ακολουθήσει η Παιδαγωγική συνεδρίαση του 1ου τετραμήνου από το Σύλλογο διδασκόντων του 2ου Λυκείου Ρόδου.